top of page

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Reportaz slubny

Fotograf ślubny to nie zawód (mimo, że uprawiam go od "nastu" lat), fotograf ślubny to nie zajęcie po etacie.
Prawdziwa, autentyczna fotografia ślubna, której esencją jest reportaż, to dzika pasja - zarówno fotografowania jak
i nawiązywania kontaktu z ludźmi. To umiejętność zaprzyjaźniania się w parę minut, nawet w parę sekund. Fotografia ślubna to magia - to moje prywatne zdanie - to magiczne nagłe, ale przyjemne wejście w relację, która wygląda jakbyśmy byli dobrymi znajomymi! Fotograficzny reportaż ślubny jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz, a musisz znaleźć się w każdej sytuacji. Pomaga tu doświadczenie - uprawiam ślubny reportaż fotograficzny od 15 lat! Dyskretnie kiedy trzeba, z odwagą i radością, w wymagających tego momentach, wchodzę w interakcję z ludźmi, których fotografuję.

Fotograf ślubny to osoba, która będzie Waszym dobrym cieniem podczas reportażu ślubnego, więc musi to być ktoś, kogo już przy pierwszym kontakcie polubicie :-). Wszystko po to by czuć się przy nim swobodnie, a co za tym idzie, by zdjęcia, które powstaną były prawdziwe. Zmniejszam dystans między mną,
a fotografowanymi ludźmi i dzięki temu uwieczniam autentyczność, Waszą autentyczność w dzień ślubu. Nawet jeśli ktoś z początku mówi - ojoj, mnie obiektyw peszy, nie będę się umiał zachować...- to obawa pryska jak bańka mydlana kiedy zapraszacie do swojego życia mnie - konkretną osobę fotografa, moją wizję i umiejętność patrzenia na świat, spostrzegawczość i wyczulenie na istotne małe i wielkie momenty, a nie kawałek metalu i szkła marki Nikon czy Canon :-)

Dlatego tak lubię z aparatem w dłoni wchodzić w ten dzień, być z Wami w dzień Waszego ślubu i przy kolejnych fotograficznych okazjach.


Więcej fotografii z kategorii reportaż ślubny znajdziecie również w moim blogu i na instagramie - zapraszam

„Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” – Robert Bresson

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

PLENER